Delevan S1210R-471K
Part No.:
S1210R-471K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDS1210R-471K.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 653MA 450MOHM SM
Shipping
Inventory:490
Comments
S1210R-471K Specifications
Series:
S1210R
Material - Core:
Iron
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
653 mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
220MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)