ABLIC Inc. S-13A1F23-E6T1U3
Part No.:
S-13A1F23-E6T1U3
Package:
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDS-13A1F23-E6T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.3V 1A 6HSOP
Comments
S-13A1F23-E6T1U3 Specifications
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 300mA
Current - Output:
1A
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)