ABLIC Inc. S-13A1H17-U5T1U3
Part No.:
S-13A1H17-U5T1U3
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDS-13A1H17-U5T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.7V 1A SOT89-5
Comments
S-13A1H17-U5T1U3 Specifications
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 300mA
Current - Output:
1A
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)