Diodes Incorporated S1613B-40.0000(T)
Part No.:
S1613B-40.0000(T)
Description:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS TTL
Comments
S1613B-40.0000(T) Specifications
Series:
SaRonix-eCera™ S1613
Packaging:
Bulk
Frequency:
40 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)