Diodes Incorporated S1613BP-125.0000(T)
Part No.:
S1613BP-125.0000(T)
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Comments
S1613BP-125.0000(T) Specifications
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
55mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)