Diodes Incorporated S1613C-20.0000(T)
Part No.:
S1613C-20.0000(T)
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
Comments
S1613C-20.0000(T) Specifications
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Current - Supply (Max):
15mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)