KEMET SBC9-221-821
Part No.:
SBC9-221-821
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSBC9-221-821.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 820MA 410MOHM TH
Comments
SBC9-221-821 Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
820 mA
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
410mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)