KEMET SBC9-222-271
Part No.:
SBC9-222-271
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSBC9-222-271.pdf
Description:
FIXED IND 2.2MH 270MA 3.78OHM TH
Comments
SBC9-222-271 Specifications
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
3.78Ohm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)