KEMET SBC9-330-252
Part No.:
SBC9-330-252
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSBC9-330-252.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.5A 60 MOHM TH
Comments
SBC9-330-252 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)