Signal Transformer SC32B-150
Part No.:
SC32B-150
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC32B-150.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 860MA 310MOHM SMD
Comments
SC32B-150 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
860 mA
Current - Saturation (Isat):
635mA
DC Resistance (DCR):
310mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.161" L x 0.157" W (4.10mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)