Signal Transformer SC32B-391
Part No.:
SC32B-391
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC32B-391.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 170MA 7.8OHM SMD
Comments
SC32B-391 Specifications
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
170 mA
Current - Saturation (Isat):
115mA
DC Resistance (DCR):
7.8Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.161" L x 0.157" W (4.10mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)