Signal Transformer SC3326F-150
Part No.:
SC3326F-150
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3326F-150.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4A 47 MOHM SMD
Comments
SC3326F-150 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)