Signal Transformer SC3326F-220
Part No.:
SC3326F-220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3326F-220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3A 67 MOHM SMD
Comments
SC3326F-220 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
67mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)