Signal Transformer SC3326F-3R3
Part No.:
SC3326F-3R3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3326F-3R3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.3A 14 MOHM SMD
Comments
SC3326F-3R3 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.3 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)