Signal Transformer SC3326F-4R7
Part No.:
SC3326F-4R7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3326F-4R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.2A 18 MOHM SMD
Comments
SC3326F-4R7 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
9.5A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)