Signal Transformer SC3326F-681
Part No.:
SC3326F-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3326F-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 540MA 1.8OHM SMD
Comments
SC3326F-681 Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
540 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
1.8Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)