Signal Transformer SC3326F-6R8
Part No.:
SC3326F-6R8
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3326F-6R8.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 6A 23 MOHM SMD
Comments
SC3326F-6R8 Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
23mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)