Signal Transformer SC3DM-152
Part No.:
SC3DM-152
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3DM-152.pdf
Description:
FIXED IND 1.5MH 220MA 6 OHM SMD
Comments
SC3DM-152 Specifications
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
220 mA
Current - Saturation (Isat):
8mA
DC Resistance (DCR):
6Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)