Signal Transformer SC3DM-222
Part No.:
SC3DM-222
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC3DM-222.pdf
Description:
FIXED IND 2.2MH 170MA 9.2OHM SMD
Comments
SC3DM-222 Specifications
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
170 mA
Current - Saturation (Isat):
7mA
DC Resistance (DCR):
9.2Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)