Signal Transformer SC4020FH-150
Part No.:
SC4020FH-150
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC4020FH-150.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4.1A 45 MOHM SMD
Comments
SC4020FH-150 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Height - Seated (Max):
0.272" (6.90mm)