Signal Transformer SC4020FH-1R5
Part No.:
SC4020FH-1R5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC4020FH-1R5.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 13.5A 5.9MOHM SM
Comments
SC4020FH-1R5 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
13.5 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
5.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Height - Seated (Max):
0.272" (6.90mm)