Signal Transformer SC4020FH-220
Part No.:
SC4020FH-220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC4020FH-220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.5A 63 MOHM SMD
Comments
SC4020FH-220 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.7A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Height - Seated (Max):
0.272" (6.90mm)