Signal Transformer SC4020FH-470
Part No.:
SC4020FH-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC4020FH-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.1A 132 MOHM SMD
Comments
SC4020FH-470 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
132mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Height - Seated (Max):
0.272" (6.90mm)