Signal Transformer SC4020FH-4R7
Part No.:
SC4020FH-4R7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC4020FH-4R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.7A 15 MOHM SMD
Comments
SC4020FH-4R7 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.7 A
Current - Saturation (Isat):
7.7A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Height - Seated (Max):
0.272" (6.90mm)