Signal Transformer SC5022C-331
Part No.:
SC5022C-331
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022C-331.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 900MA 780MOHM SM
Comments
SC5022C-331 Specifications
Series:
SC5022C
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
1.1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
780mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)