Signal Transformer SC5022C-681
Part No.:
SC5022C-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022C-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 650MA 1.4OHM SMD
Comments
SC5022C-681 Specifications
Series:
SC5022C
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)