Signal Transformer SC5022F-220
Part No.:
SC5022F-220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022F-220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.9A 47 MOHM SMD
Comments
SC5022F-220 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)