Signal Transformer SC5022F-2R2
Part No.:
SC5022F-2R2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022F-2R2.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 9A 14 MOHM SMD
Comments
SC5022F-2R2 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
16A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)