Signal Transformer SC5022F-331
Part No.:
SC5022F-331
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022F-331.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 1A 560 MOHM SMD
Comments
SC5022F-331 Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
560mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)