Signal Transformer SC5022F-680
Part No.:
SC5022F-680
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022F-680.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 2.36A 130MOHM SMD
Comments
SC5022F-680 Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.36 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)