Signal Transformer SC5022F-681
Part No.:
SC5022F-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC5022F-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 680MA 1.24OHM SM
Comments
SC5022F-681 Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
680 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
1.24Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)