Signal Transformer SC52LC-150
Part No.:
SC52LC-150
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC52LC-150.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.16A 230MOHM SMD
Comments
SC52LC-150 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.16 A
Current - Saturation (Isat):
630mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)