Signal Transformer SC52LC-220
Part No.:
SC52LC-220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC52LC-220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 980MA 320MOHM SMD
Comments
SC52LC-220 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
980 mA
Current - Saturation (Isat):
560mA
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)