Signal Transformer SC52LC-470
Part No.:
SC52LC-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC52LC-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 600MA 730MOHM SMD
Comments
SC52LC-470 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
360mA
DC Resistance (DCR):
730mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)