Signal Transformer SC52LC-680
Part No.:
SC52LC-680
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC52LC-680.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 480MA 1.13OHM SMD
Comments
SC52LC-680 Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
480 mA
Current - Saturation (Isat):
300mA
DC Resistance (DCR):
1.13Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)