Signal Transformer SC63CB-120
Part No.:
SC63CB-120
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC63CB-120.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 2.43A 65 MOHM SMD
Comments
SC63CB-120 Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.43 A
Current - Saturation (Isat):
1.28A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)