Signal Transformer SC63CB-150
Part No.:
SC63CB-150
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC63CB-150.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 2.18A 80 MOHM SMD
Comments
SC63CB-150 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.18 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)