Signal Transformer SC63CB-151
Part No.:
SC63CB-151
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC63CB-151.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 770MA 691MOHM SM
Comments
SC63CB-151 Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
770 mA
Current - Saturation (Isat):
370mA
DC Resistance (DCR):
691mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)