Signal Transformer SC63CB-220
Part No.:
SC63CB-220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC63CB-220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.75A 110MOHM SMD
Comments
SC63CB-220 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.75 A
Current - Saturation (Isat):
970mA
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)