Signal Transformer SC73B-220
Part No.:
SC73B-220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC73B-220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.65A 130MOHM SMD
Comments
SC73B-220 Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.65 A
Current - Saturation (Isat):
1.07A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)