Signal Transformer SC73B-330
Part No.:
SC73B-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSC73B-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 200 MOHM SMD
Comments
SC73B-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
850mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)