Mallory Sonalert Products Inc. SCE120SA2SP1B
Part No.:
SCE120SA2SP1B
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCE120SA2SP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Comments
SCE120SA2SP1B Specifications
Input Type:
AC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
2kHz
Operating Mode:
Pulse, Slow
Duration:
1 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)