Signal Transformer SCIHP0750-R68
Part No.:
SCIHP0750-R68
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCIHP0750-R68.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 16.5A 5.3MOHM SM
Comments
SCIHP0750-R68 Specifications
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16.5 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
5.3mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)