Signal Transformer SCMD4D10C-330
Part No.:
SCMD4D10C-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCMD4D10C-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 360MA 1.75OHM SMD
Comments
SCMD4D10C-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
360 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
1.75Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)