Signal Transformer SCMD4D10C-3R3
Part No.:
SCMD4D10C-3R3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCMD4D10C-3R3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.16A 200MOHM SM
Comments
SCMD4D10C-3R3 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.16 A
Current - Saturation (Isat):
1.37A
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)