Signal Transformer SCMD4D10C-470
Part No.:
SCMD4D10C-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCMD4D10C-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 300MA 2.8 OHM SMD
Comments
SCMD4D10C-470 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
400mA
DC Resistance (DCR):
2.8Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)