Signal Transformer SCMD4D10C-6R8
Part No.:
SCMD4D10C-6R8
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCMD4D10C-6R8.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 800MA 380MOHM SM
Comments
SCMD4D10C-6R8 Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
380mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)