Signal Transformer SCR105B-221
Part No.:
SCR105B-221
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCR105B-221.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 900MA 780MOHM SM
Comments
SCR105B-221 Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
470mA
DC Resistance (DCR):
780mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)