Signal Transformer SCR105B-330
Part No.:
SCR105B-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCR105B-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.37A 110MOHM SMD
Comments
SCR105B-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.37 A
Current - Saturation (Isat):
1.16A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)