Signal Transformer SCRH105RY-100
Part No.:
SCRH105RY-100
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-100.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.5A 26 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-100 Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.45A
DC Resistance (DCR):
26mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)